fbpx

Yavuz Selim Cad. 15-A Soğanlık / Kartal

İmplant Tedavisi

implant, soğanlık implant, kartal implant, soğanlık kartal implant, implant tedavisi, soğanlık implant tedavisi, kartal implant tedavisi, soğanlık kartal implant tedavisi, implant fiyatları, soğanlık implant fiyatları, kartal implant fiyatları, soğanlık kartal implant fiyatları, implant fiyatları 2021

İmplant Nedir?

Modern ve ömürlük diş hekimliği uygulamaları arasında yer alan implant tedavisi, farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan diş eksikliklerini gidermenin etkili yollarından biridir.

Genetik faktörler, dişeti rahatsızlıkları ya da travma sebebiyle meydana gelen diş eksiklikleri kemik içine yerleştirilen ve implant olarak adlandırılan diş kökleri aracılığıyla çözüme kavuşturulur. Bu şekilde ömür boyu sağlıklı ve estetik görünüme sahip dişlere kavuşmak mümkün olur.

Klinik Akademi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Muayene

Röntgen ve Kemik Ölçümleri

Planlama

Tedavi Süreci

Operasyon

Lokal Anestezi

Sonuç

İmplant sonrası protez.

Muayene & Röntgen

Diğer tüm diş tedavileri gibi implant tedavisinden önce de hasta uzman bir diş hekimi tarafından detaylı bir muayeneye tabi tutulur. Dişlerin ve diş köklerinin mevcut durumunu görüntülemek için röntgen çekimi, kemiklerin yapısını analiz edebilmek için kemik ölçümleri yapılır.

Bunlar neticesinde uzman hekim, hastanın implant tedavisi için uygun olduğuna karar verirse tedavi süreci planlanır. İmplant diş, kemik içine küçük bir cerrahi operasyonla yerleştirilir. Kemik yapısının zayıf olması durumunda güçlendirmek için ek bir tedavi uygulanır.

Lokal Anestezi & Uygulama

İşlem, lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Operasyon, implantoloji konusunda uzman ve tecrübeli bir diş hekimi tarafından yapılır. Kemik içine yerleştirilen ve diş kökü görevi gören implantın kemikle kaynaması için belirli bir süre beklenmesi gerekir.

Bu süre genellikle 2-4 ay arasında değişiklik gösterir. Sürenin sonunda implant, beklenen şekilde kaynamışsa son olarak protez uygulamasına geçilir. İmplant tedavisi tek diş eksikliği durumunda veya kısmi ya da tam diş eksikliği durumlarında da hayata geçirilebilir.

implant, soğanlık implant, kartal implant, soğanlık kartal implant, implant tedavisi, soğanlık implant tedavisi, kartal implant tedavisi, soğanlık kartal implant tedavisi, implant fiyatları, soğanlık implant fiyatları, kartal implant fiyatları, soğanlık kartal implant fiyatları, implant fiyatları 2021

İmplant Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

  • Diş eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkan fonksiyonel bozukluklar kalıcı olarak giderilir.
  • İmplant tedavisi başarıl ıbir şekilde tamamlandıktan sonra uzun seneler boyunca sağlıklı dişlerle yaşamak mümkündür. İmplant, diş eksikliği problemi için kalıcı ve ömürlük bir çözümdür. Dayanıklı malzemeden üretilen implantlar düzenli ağız ve diş bakımı yapıldığı taktirde ömür boyu kullanılabilmektedir.
  • Diş kökü işlevi gören implantlar sayesinde implant dişlerin orijinal dişlerden pek farkı kalmaz.
implant, soğanlık implant, kartal implant, soğanlık kartal implant, implant tedavisi, soğanlık implant tedavisi, kartal implant tedavisi, soğanlık kartal implant tedavisi, implant fiyatları, soğanlık implant fiyatları, kartal implant fiyatları, soğanlık kartal implant fiyatları, implant fiyatları 2021

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanır?

  • Tek ya da birden fazla diş eksikliği yaşayan kişilere
  • Diş eksikliği probleminin sabit protez tedavisiyle giderilemediği hastalara
  • 18 yaşını aşmış, kemik gelişimini tamamlamış yetişkinlere
  • Mevcut proteziyle ilgili sorun yaşayan kişilere
implant, soğanlık implant, kartal implant, soğanlık kartal implant, implant tedavisi, soğanlık implant tedavisi, kartal implant tedavisi, soğanlık kartal implant tedavisi, implant fiyatları, soğanlık implant fiyatları, kartal implant fiyatları, soğanlık kartal implant fiyatları, implant fiyatları 2021

İmplant Tedavisinin Avantajları

  • Hasta açısından herhangi bir konfor ya da işlev kaybı söz konusu değildir. İmplant tedavisi gerçekleştirilirken ağızdaki sağlam dişlere kesinlikle dokunulmaz.
  • Orijinal dişlerin kesilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.
  • Diş eksikliği için kalıcı bir tedavi yöntemi olan implant uygulaması sayesinde diş eksikliği problemleri çözülerek daha estetik bir görünüm mümkün hale gelir.

Size Özel İmplant Tedavi Çözümleri İçin;

İmplant Tedavisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

İmplant tedavisi için belirli bir süre var mıdır?
Kemiklerin implantları taşıyabilecek kadar sağlam olmaması halinde uygulamadan önce uzman hekim tarafından kemik güçlendirme tedavisi yapılır. Ancak bu tedavi tamamlandıktan sonra ve hastanın, implantlar için uygun kemiklere sahip olduğuna kanaat getirildiğinde esas tedavi başlar. İmplant tedavisinin tamamlanması için ise 2-4 ay arası bir zaman dilimine ihtiyaç duyulur.
İmplant tedavisi başarısız olabilir mi?
Kemik içine yerleştirilen implantların kemikle kaynaması için 2 ila 4 ay arasında beklenmiş olmasına rağmen implantların hala kaynamadığı belirlendiğinde söz konusu uygulama başarısız olmuş demektir. Halk arasında implantın tutmaması olarak da bilinen bu sorunun başlıca sebebi kemiklerin implantı taşıyabilecek kadar güçlü olmamasıdır. Bunun muayenesi ise uygulamadan önce uzman hekim tarafından yapılmalı ve gerekli görülmesi halinde ek tedaviler uygulanmalıdır. Aksi halde başarısızlık riski büyür.
İmplant uygulamasının ömrü ne kadardır?
İmplant dişler, orijinal dişler gibi düzenli bakımı yapıldığı ve ağız hijyenine dikkat edildiği takdirde ömürlüktür. Bir kez implant yaptırdıktan sonra bunu çok uzun yıllar fonksiyon kaybı olmadan kullanmak, hatta ömür boyu sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde ağızda tutmak mümkündür.
İmplant tedavisi için herhangi bir yaş sınırı var mıdır?
İmplant genel olarak diş eksikliği yaşayan ve mevcut kemik yapısı tedavi için uygun olan herkese uygulanabilir. Ancak buradaki önemli kriter kemiklerin gelişimini tamamlamış olmasıdır. Henüz gelişimi devam eden kemiklere uygulanan implantlar belirli bir süre sonra problem çıkarabilmekte, bu implantların değiştirilmesi gerekebilmektedir. Bu nedenle implant tedavisi için alt sınır olarak 18 yaş belirlenmiştir. 18 yaşın üstündeki herkese implant uygulaması yapılabilir.
İmplant dişler için özel bir bakım ritüeli var mıdır?
Tüm diğer dişlerde olduğu implant dişlerde de temizlik ve bakım çok önemlidir. Hatta bu dişlerde biraz daha fazla önemli olduğu söylenebilir. İmplant dişler düzenli fırçalanmalı, gerekirse diş ipi kullanılmalıdır. Ağız içi hijyeninin tam olarak sağlanabilmesi için belirli aralıklarla ağız gargarası da yapılabilir. İmplant çevresinde biriken yemek artığı gibi maddeler uzun vadede diş tartarı, dişeti çekilmesi gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu rahatsızlıklar ihmal edildiğinde ise durum, implant kayıplarına kadar gidebilmektedir. Dolayısıyla implant dişler için temizlik ve bakım asla ihmal edilmemelidir.

Klinik Akademi'nin Alanında Uzman Diş Hekimleri ile Tanışın.

İmplant, diş kayıpları ve doğuştan gelen diş eksikliklerinin hayatınız üzerindeki olumsuz etkilerini kalıcı olarak ortadan kaldırabilecek etkili bir yöntemdir. Tek diş eksikliklerinde olduğu gibi birden fazla diş eksikliği vakalarında da rahatlıkla uygulanabilen bir tedavi olan implant ile artık gülüşünüzü saklamak zorunda değilsiniz. Çiğneme, konuşma gibi eylemleri etkileyebilen diş eksikliklerini hayatınızdan kalıcı olarak bertaraf edin. Daha sağlıklı ve estetik görünüme sahip dişler sizin için hayal olmaktan çıksın.

Eğer eksik diş ya da dişlerden muzdaripseniz sizi sağlığa ve güzel görünüme kavuşturacak olan implant diş tedavisini ertelemeyin. Bu branştaki en iyi implant doktoru ile iletişime geçin ve günlük hayatınızı sekteye uğratmadan başarılı bir tedaviyle yeni dişlerinize kavuşun.

Kartal implant merkezleri arasında tecrübesi ve yüksek standartlarda sağlık hizmeti anlayışıyla öne çıkan Klinik Akademi ile iletişime geçerek süreci hemen başlatın. Klinik Akademi, alanının en iyisi olan uzman diş hekimlerini aynı çatı altında bir araya getirerek sizi konforlu, hızlı ve en güncel tedavilerle buluşturmayı başaran bir klinik olma özelliği taşır. En iyi implant yapan doktorlar için gerçekleştireceğiniz aramalar Klinik Akademi’yle tanıştığınızda son bulacaktır. Mesleğinde uzman hekimler aracılığıyla hak ettiğiniz kalitede tedavilere ulaşabilirsiniz.

İmplant tedavisinin her bir aşamasını özenle, titizlikle ve bireysel tedavi yaklaşımıyla yürüten Klinik Akademi aracılığıyla ömürlük tedavilere ulaşmanız işten bile değil. Soğanlık implant konusunda yaptığınız aramalarda karşınıza çıkan seçenekler arasında en doğru adres Klinik Akademi’dir. İmplant başta olmak üzere her türlü ağız ve diş sağlığı problemi için Klinik Akademi çatısı altında görev alan uzman hekimlere başvurabilir, en güncel tedavi desteğine en hızlı ve konforlu biçimde erişebilirsiniz.

Hemen şimdi harekete geçin. Her türlü soru ve talebiniz için Klinik Akademi’nin uzman kadrosuna ulaşın. İmplant tedavisiyle ilgili detaylar ve implant fiyatları hakkında bilgi alın. Uygun implant fiyat politikasına sahip olan ve tecrübesiyle öne çıkmayı başaran Klinik Akademi bünyesinde tüm tedavileri gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. İmplant tedavisi ve implant fiyatları 2021 güncellemeleriyle ilgili her türlü bilgi için şimdi iletişime geçin.

WhatsApp icon
Whatsapp
Phone icon
Telefon