fbpx

Yavuz Selim Cad. 15-A Soğanlık / Kartal

Şeffaf Plak

şeffaf plak kartal, şeffaf plak soğanlık, soğanlık şeffaf plak, kartal şeffaf plak, kartal soğanlık şeffaf plak

Şeffaf Plak Nedir ?

Modern diş hekimliği uygulamaları sayesinde artık yaygın diş problemleri arasında yer alan diş çarpıklıkları dışarıdan fark edilmeyen apareyler aracılığıyla, ağrısız, sızısız bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Şeffaf plak adı verilen ortodontik cihazlar aracılığıyla dişler ideal pozisyonlarına getirilerek kişinin sağlıklı ve estetik görünüme sahip dişlere kavuşması mümkün kılınabilmektedir. Diş dizilimindeki bozukluklar diş teli işlevi gören şeffaf hizalayıcılar kullanılarak düzeltilmektedir. Kişiye özel olarak üretilen plaklar tüm dişleri sararak her bir dişin adım adım ideal konumuna ulaşmasını sağlamaktadır. Şeffaf diş teli olarak da anılan bu ortodontik apareyler sayesinde ortodontik tedaviler çok daha kolay ve konforlu bir nitelik kazanmıştır.

Klinik Akademi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Şeffaf Plak Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Muayene

Röntgen ve Kemik Ölçümleri

Planlama

Tedavi Süreci

Operasyon

Uygulama Süreci

Sonuç

Mükemmel Bir Gülümseme

Şeffaf Plak Tedavisi

Modern tıp uygulamaları estetik diş hekimliği ile bir araya gelince diş dizilimiyle ilgili bozukluklar kişinin günlük hayatını aksatmayacak ve estetik kaygılara sebep olmayacak biçimde çözüme kavuşturulabilmektedir. Farklı iç ve dış etmenlere bağlı olarak ortaya çıkan diş çapraşıklıkları modern diş hekimliği uygulamalarından biri olan şeffaf plak tedavisi ile kalıcı olarak çözüme kavuşturulmaktadır.

Muayene & Planlama

Öncelikle uzman bir diş hekimi tarafından ayrıntılı bir muayeneye tabi tutulursunuz. Muayene sırasında gerek görürse doktorunuz, röntgen aracılığıyla diş köklerinizi de görüntülemek isteyebilir. Akabinde hekiminizin uygun bulması halinde şeffaf plak tedavisi için hazırlık yapılır.

Tedavinin ne kadar süreceği ve plakların ne sıklıkla yenileneceği ise doktorunuzun sizin için planladığı tedaviye ve dişlerinizin tedaviye verdiği yanıta göre değişebilir. Alınan ölçümlere uygun olarak laboratuar ortamında dişlerinize özel plak hazırlanır ve şeffaf plakları kullanmaya başlarsınız.

Uygulama & Sonuç

Şeffaf plaklar günün büyük kısmında dişlerinize takılı olarak kalır ve dişleriniz bu plağın etkisiyle hedeflenen yöne doğru hareket eder. Dişlerinize takılı olduğu anlarda en yakınınızdaki insanlar dahi bunu fark etmeyebilir. Şeffaf plakların çarpık dişleri tedavi etme yöntemi bu şekildedir.

Yirmi seneden fazla zamandır ortodontik tedaviler için kullanılan şeffaf plaklar sayesinde artık ortodontiyle ilgili tedavilerden kaçmanıza gerek yok. İş, aile ya da sosyal hayatınızı sekteye uğratmadan, konforlu ve estetik kaygılardan uzak bir tedavi süreci yaşamaya hazır olun.

şeffaf plak kartal, şeffaf plak soğanlık, soğanlık şeffaf plak, kartal şeffaf plak, kartal soğanlık şeffaf plak

Şeffaf Plak Tedavisi Kimlere Uygulanır ?

 • Diş dizilimiyle ilgili problem yaşayan ve ortodontik tedavi için uygun görülen kişilere
 • Diş seyrekliği olan ve ortodontik tedavi için uygun görülen kişilere
 • Mevcut diş çapraşıklığı problemini metal diş teli tedavisiyle çözmeyi reddeden ve uzman hekimin şeffaf plak tedavisi için uygun bulduğu kişilere
 • Ortodontik tedaviye engel olacak herhangi bir dişeti rahatsızlığı ya da kemik erimesi rahatsızlığı olmayan kişilere
şeffaf plak kartal, şeffaf plak soğanlık, soğanlık şeffaf plak, kartal şeffaf plak, kartal soğanlık şeffaf plak

Şeffaf Plak Tedavisinin Faydaları Nedir ?

 • Apareylerin şeffaf olması sebebiyle kişi, tedavi süresince dış görünüşüyle ilgili herhangi bir kaygı yaşamaz.
 • Bilhassa genç yaştaki hastalar metal diş telinin onları soktuğu psikolojik sıkıntılardan kurtulmuş olurlar.
şeffaf plak kartal, şeffaf plak soğanlık, soğanlık şeffaf plak, kartal şeffaf plak, kartal soğanlık şeffaf plak
 • Şeffaf plak tedavisi acısız, ağrısız ve hareketli apareyler sayesinde konforlu bir tedavi yöntemidir.
 • Şeffaf plakların konuşma üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.
 • Tedavi boyunca braket kopması gibi can sıkıcı durumlar yaşanmaz.
 • Şeffaf plaklar hareketli olduğu için yemek yeme, diş fırçalama gibi faaliyetler sırasında sıkıntı yaşanmaz.
 • Yumuşak ve insan biyolojisiyle uyumlu malzemelerden üretildiği için şeffaf plakların dişlere ya da dişetlerine herhangi bir zararı ya da rahatsızlığı olmaz.

Size Özel Şeffaf Plak Çözümleri İçin;

Şeffaf Plak Hakkında Sık Sorulan Sorular

Şeffaf plaklar tedavi boyunca sürekli olarak mı takılmak zorundadır?
Bu sorunun cevabını uzman diş hekimi vermelidir. Ancak başarılı bir ortodontik tedavinin kısa sürede tamamlanabilmesi için plakların günde ortalama 20 ila 22 saat süresince kullanılması tavsiye edilir.
Şeffaf plak ağrılı bir tedavi yöntemi midir?
Hayır. Plaklar dişlere ilk kez takıldığında dişler üzerinde hafif bir baskı hissi ortaya çıkar. Ancak bu his geçicidir ve hasta buna bir iki gün gibi kısa bir süre içinde alışacaktır. Şeffaf plaklar yenilendiğinde de aynı hafif baskı hissi duyulabilir.
Şeffaf plaklar hangi sıklıkta değiştirilir?
Uzman diş hekiminiz dişlerinizdeki probleme göre size özel bir tedavi planı çıkarır ve tedaviye başlanır. Tedavinin gidişatına göre plaklar belirli aralıklarla değiştirilir. Bu süre genellikle 2 hafta olmakla birlikte aslında tamamen gidişata göre belirlenir. Dişlerin hareket etme hızı belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra duruma göre 1 haftaya bile düşebilir.
Şeffaf plak uygulamasında yaş sınırı var mıdır?
Dişlerinizle ilgili mevcut problemin şeffaf plak tedavisiyle çözülebilir olması durumunda yaşınız kaç olursa olsun bu tedaviyi alabilirsiniz.
Şeffaf plak için tedavi ücreti ne kadardır?
Klinikten kliniğe, doktordan doktora göre farklılık gösterebilir. Dişlerinizle ilgili dizilim bozuklukları, çapraşıklığın boyutları ve tedavi boyunca kullanılacak plak sayısı da ücret üzerinde belirleyici olabilmektedir.

Klinik Akademi'nin Alanında Uzman Diş Hekimleri ile Tanışın.

İleri teknolojinin modern tıp üzerindeki olumlu etkilerine ve bununla birlikte geliştirilen güncel diş hekimliği uygulamalarına bağlı olarak yeni ve konforlu tedaviler hayata geçirilmektedir. Şeffaf plak olarak bilinen invisalign tedavisi bunlardan bir tanesidir.

Şeffaf diş plağı uygulaması sayesinde insanlar dış görünüşüm bozulacak, sosyal hayatta kendimi rahatsız hissedeceğim gibi endişelere kapılmadan rahat ve huzurlu bir şekilde ortodontik tedavilerini gerçekleştirebilmektedir. Bu şekilde, yaşamın her alanında olumsuz psikolojik etkileri bulunan diş çarpıklıklarını tedavi edeceğim derken bu kez tedavi süresince estetik kaygılar yaşanması durumunun önüne geçilmektedir.

Şeffaf diş teli olarak bilinen orthero tedavisi sayesinde konforlu ve sıkıntısız bir tedavi süreci ile en kısa sürede kusursuz dişlere ve sağlıklı bir gülümsemeye kavuşmak mümkün hale gelir. Şeffaf plak kullananlar tarafından da belirtildiği üzere; bu tedavi yönteminin günlük hayat üzerinde hiçbir aksaklığa sebebiyet vermemesi gibi önemli bir avantajı bulunmaktadır.

Kartal şeffaf plak merkezleri arasında tecrübesi ve hekim kadrosuyla fark yaratan Klinik Akademi, var olan diş çarpıklığı problemleriniz için başvurabileceğiniz en doğru adreslerden biridir. Bu alanda uzman ve tecrübeli hekimler tarafından uygulanan şeffaf plak tedavisi ile planlı ve güvenilir bir şekilde sağlıklı dişlere ve kusursuz gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Klinik Akademi, Soğanlık şeffaf plak aramalarınız için ulaşabileceğiniz en güvenilir kliniklerin başında gelir. Kişiye özel tedavi anlayışı, modern tanı ve tedavi üniteleri, en güncel diş hekimliği uygulamaları ile en kolay, hızlı ve başarılı tedavileri sizin için mümkün hale gelir.

Şeffaf plak fiyatları 2021 yılında farklı kliniklerde farklı seviyelerde seyretmektedir. Klinik Akademi şeffaf plak fiyatı ile ilgili konuya hasta tarafından da bakabilen bir kurumsal anlayışa sahiptir. Dolayısıyla mevcut ortodontik problemlerinizi ne tedavi süreciyle ilgili, ne de tedavi ücretleriyle ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamadan Klinik Akademi önderliğinde çözüme kavuşturabilirsiniz.
Şeffaf plak tedavisi ya da diğer tüm ağız ve diş sağlığı problemleriyle ilgili öğrenmek istediklerinize cevap bulmak ve şeffaf plak fiyatları ile ilgili bilgiye ulaşmak için vakit kaybetmeden Klinik Akademi’yle iletişime geçin.

WhatsApp icon
Whatsapp
Phone icon
Telefon