fbpx

Yavuz Selim Cad. 15-A Soğanlık / Kartal

Pedodonti

Çocuk Diş Hekimliği
pedodonti, pedodontist, pedodonti doktoru, kartal pedodonti doktoru, soğanlık pedodonti doktoru, soğanlık kartal pedodonti doktoru, pedodonti çocuk diş hekimliği, çocuk diş hekimi, çocuk diş doktoru, çocuklar için diş doktoru,

Pedodonti Nedir ?

Çocuk diş hekimliği olarak da bilinen pedodonti, doğdukları andan itibaren çocukların hem süt, hem de kalıcı dişleriyle ilgili yaşayabilecekleri her türlü problemle ilgilenen diş hekimliği branşına verilen isimdir. Bebeklerin, çocukların ya da ergenlik dönemindeki gençlerin çene gelişimine dair ortaya çıkabilecek olası sorunlar da pedodontinin alanına girer.
Çocuk diş hekimliğinin gayesi çocukların sağlıklı ve güzel görünümlü dişlere sahip olmasını sağlamaktır. Pedodonti tedavilerinin uygulandığı yaş gurubu genelde 0-15 arası olarak karşımıza çıkar. Alternatif pedodonti tedavileri çocukların anatomisine uygun olarak geliştirilir ve tedavi süreci de yine çocuklara özel olarak planlanır.

Klinik Akademi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Pedodonti Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Muayene

Uzman Diş Hekimi Muayenesi

Planlama

Tedavi Süreci

Operasyon

Uygulama Süreci

Sonuç

Sağlıklı Dişler, Mutlu Gülüşler

Pedodontist

Pedodonti tedavisi, farklı diş hekimliği branşlarına özel tedavilerin bir araya getirilmesiyle oluşturulabilir. Zira öznesi çocuk olan pek çok ağız ve diş sağlığı problemi pedodontinin alanına girebilir. Bebek ve çocuk gelişimiyle ilgili tanı ve tedavi planlaması, diş ve çene travmaları, kanal tedavisi, protetik ya da restoratif tedaviler, parmak emme ya da tırnak yeme alışkanlıklarının tedavisi gibi pek çok konu pedodontistin sorumluluğundadır.

Muayene & Bilgilendirme

Pedodonti tedavisi birden fazla aşamadan meydana gelir. Uzman pedodontist çocukların ağız ve diş hijyeninin sağlanması için hem hastanın kendisine, hem de ebeveynlere gerekli tavsiyeleri verir, yönlendirmelerde bulunur. Eğer varsa parmak emme ya da tırnak yeme rahatsızlıklarıyla ilgili tanı ve tedavi sürecini yürütür.

Süt dişleri ya da kalıcı dişlerde çürüme görüldüğünde gerekli dolgu ya da çekim işlemlerini gerçekleştirir. Kanal tedavisi yapabilir. Ayrıca çocukların, sıklıkla rastlanan diş hekimi korkusunu yenmelerini sağlamak da pedodontistin sorumluluk alanına girer.

Önleyici Tedaviler & Ebeveyn İşbirliği

Pedodonti tedavileri kapsamında önleyici tedaviler de gerçekleştirilebilir. Dişleri çürümeye meyilli olduğu tespit edilen çocuk hastalarda fluorid ve fissür uygulaması, erken süt dişi kayıplarında ise yer tutucu uygulamaları yapılabilir. Her türlü çocuk diş hekimliği uygulamalarında hekim ile aile arasındaki işbirliğinin ayrı bir yeri vardır.

 Özellikle küçük yaştaki çocuklar için ebeveynler, diş hekimi ile çocuk arasında köprü görevi görürler. Çocuğun planlanan tedaviye tam anlamıyla uyum sağlaması, uzman hekim tarafından verilen tavsiyeleri hayata geçirebilmesi için ailenin desteği ve işbirliği olmazsa olmazdır.

pedodonti, pedodontist, pedodonti doktoru, kartal pedodonti doktoru, soğanlık pedodonti doktoru, soğanlık kartal pedodonti doktoru, pedodonti çocuk diş hekimliği, çocuk diş hekimi, çocuk diş doktoru, çocuklar için diş doktoru,

Pedodonti Tedavisi Kimlere Uygulanır ?

  • Süt dişlerinden ya da kalıcı dişlerden bir ya da birkaçında birden çürüme görülen 0-15 yaş arası hastalara
  • Diş travması geçirmiş 0-15 yaş arası hastalara
  • Diş eti rahatsızlıklarından muzdarip 0-15 yaş arası hastalara
  • Diş sıkma, diş gıcırdatma, tırnak yeme gibi rahatsızlıklara sahip 0-15 yaş arası hastalara
  • Koruyucu plak uygulamasına ihtiyacı olduğu belirlenen 0-15 yaş arası hastalara
  • Ağız ve diş sağlığını etkileyen genetik sorunlara sahip 0-15 yaş arası hastalara

Pedodonti Tedavisinin Faydaları Nedir ?

  • Çocukların ağız ve diş sağlığıyla ilgili yaşadıkları her türlü sorun, onların anatomik ve psikolojik gelişimlerine uygun yöntemlerle çözüme kavuşturulur.
  • Önleyici pedodonti tedavileri sayesinde gelecekteki olası ağız ve diş sağlığı rahatsızlıkları engellenir.
  • Çocukların ömür boyu sağlıklı dişlere sahip olması için ihtiyaç duyacakları diş hekimleriyle ilgili korkularının çocuk yaşlarda giderilmesine yardımcı olur.
pedodonti, pedodontist, pedodonti doktoru, kartal pedodonti doktoru, soğanlık pedodonti doktoru, soğanlık kartal pedodonti doktoru, pedodonti çocuk diş hekimliği, çocuk diş hekimi, çocuk diş doktoru, çocuklar için diş doktoru,

Çocuğunuzun Diş Gelişimi Kontrolü İçin;

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) Hakkında Sık Sorulan Sorular

Çocuklar kaç yaşından itibaren diş hekimi kontrollerine gitmelidir?
Uzman bir pedodontistin muayenesi için ideal olan dönem süt dişlerinin ilki çıktıktan hemen sonraki dönemdir. Ağızda ilk dişin görülmesinin ardından düzenli kontroller aksatılmamalı, olası ağız ve diş sağlığı rahatsızlıkları erken teşhisle önlenmelidir.
Süt dişlerindeki çürüme hızı neden yüksektir?
Süt dişlerindeki organik madde içeriği diğerlerine göre fazladır. Bu durum onların çabuk çürümesine sebep olabilmektedir.
Yer tutucu uygulaması nedir?
Çocuklarda görülebilen erken süt dişi kayıplarında başvurulan bir pedodonti uygulamasıdır. Kişiye özel olarak hazırlanan yer tutucu apareyler sayesinde komşu dişlerin, erken düşen süt dişinin bıraktığı boşluğa doğru ilerlemesi engellenir. Bu şekilde kalıcı diş gelene kadar onun yeri korunmuş olur.
Fluorid uygulaması nedir?
Bazı çokların dişlerinin diğerlerine göre çürümeye daha fazla yatkın olduğu gözlenir. Buna benzer durumlarda içeriğinde fluorid bulunan jeller çocuk hastanın dişlerine sürülür ve dişlerin güçlenmesi, olası çürümelere karşı daha dayanıklı hale gelmesi sağlanır.
Fissür örtücü uygulaması nedir?
Azı dişlerinin üstünde küçük çaplı çukurlar vardır. Fissür adı verilen söz konusu çukurlar genellikle çürümenin başladığı nokta olarak bilinir. Fissür örtücü uygulamasıyla fissürlerin içi şeffaf bir dolgu materyali aracılığıyla doldurulur. Bu şekilde olası çürük oluşumlarının engellenmesine çalışılır.
Çocuklarda diş macunu kullanımı nasıl olmalıdır?
Altı aylıktan küçük bebeklerde diş macunu kullanımı tavsiye edilmez. Altıncı ayla birlikte uygun bir bebek macunu kullanılarak dişlerin bakımı gerçekleştirilebilir. Yedi yaşından küçük çocuklar kendi yaşlarına uygun diş macununu kullanmalıdır. Yedi yaşından sonra ise çocuklar da yetişkinler için üretilen macunları kullanmaya başlayabilir.

Klinik Akademi'nin Alanında Uzman Diş Hekimleri ile Tanışın.

Ömür boyu sağlıklı ve güzel dişlere sahip olmanın yolu çocuk yaşlarda da dişleri ihmal etmemekten geçer. Doğumdan itibaren ağız, çene ve dişlerin sağlıklı biçimde gelişimine destek olmak için çabalayan diş hekimliği branşı pedodonti ismiyle bilinir.

Çocuk diş hekimliği olarak da anılan pedodonti, 0-15 yaş arası çocuklarda görülen çürüme, diş travmaları, diş enfeksiyonları, parmak emme ya da tırnak yeme alışkanlıkları gibi vakalarla ilgilenir.

Uzman bir pedodontist tarafından gerçekleştirilen uygun pedodonti tedavisi ile çocuğunuzun ağız ve diş sağlığı ile ilgili mevcut problemi çözüme kavuşturun. Böylece ileride daha ciddi ve kalıcı diş sorunlarının ortaya çıkmasının önüne geçin. Sağlıklı ve güzel gülüşler, ömür boyu çocuğunuzla birlikte yaşasın.

Kartal pedodonti merkezleri arasında uzman hekim kadrosu ve deneyimiyle öne çıkan Klinik Akademi, çocukların anatomisine ve psikolojisine uygun tedavi alternatifleriyle ilk dişlenmeden itibaren sağlıklı ve mutlu gülümsemeler için çalışır. Farklı diş problemlerine bağlı erken diş kayıplarının önüne geçmek için etkili tedavilere imza atar. Çocuklarınız doğduğu andan itibaren sağlıklı bir ağız, diş ve çene yapısına kavuşur.

Modern tanı ve tedavi üniteleri, bireysel tedavi yaklaşımı, her biri alanında uzman ve deneyimli hekim kadrosuyla Klinik Akademi, Soğanlık pedodonti desteği veren klinikler arasında fark yaratmayı başarmaktadır.

Siz de en iyi pedodonti doktoru arayışınıza Klinik Akademi ile son noktayı koyun, çocuğunuz için daha sağlıklı ve özgüvenli bir geleceği mümkün kılın. Başarılı ve güvenilir diş hekimlerinin yönetiminde çocuklarınızın ağız ve diş sağlığı ile ilgili problemlerini geç olmadan çözüme kavuşturun.
Pedagojik yaklaşımları esas alarak uyguladığı modern pedodonti tedavileri ile Klinik Akademi Ailesi, çocuğunuzun güçlü ve estetik görünüme sahip dişlere ulaşmasını hedefler. Bu yolda en güncel ve alternatif tedavileri hayata geçirir.

Şimdi siz de çocuğunuzun süt ve kalıcı dişlerinin sağlıklı gelişimini desteklemek, var olan problemleri hızlı ve kolay bir şekilde çözüme ulaştırmak için Klinik Akademi’ye gelin. Pedodonti tedavi süreci ile ilgili detaylar ya da pedodonti fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimize başvurun. Uzman diş hekimlerimizle tanışarak hem çocuklarınızın sağlıklı dişlere kavuşmasını sağlayın, hem de onların olası diş hekimi korkularına başlamadan son verin.

Pedodonti başta olmak üzere her türlü ağız ve diş sağlığı problemini danışmak, pedodonti fiyatları 2021 güncellemelerini öğrenmek üzere sizi Klinik Akademi’ye bekliyoruz.

WhatsApp icon
Whatsapp
Phone icon
Telefon