fbpx

Yavuz Selim Cad. 15-A Soğanlık / Kartal

Ortodonti

ortodonti kliniği, ortodonti doktoru, uzman ortodontist, ortodontist, ortodonti diş hekimi, ortodonti tedavisi, soğanlık ortodonti, kartal ortodonti, soğanlık kartal ortodonti, soğanlık ortodonti doktoru, kartal ortodonti doktoru, soğanlık kartal ortodonti doktoru, ortodonti fiyatları, ortodonti tedavisi fiyatları,

Ortodonti Nedir? 

Yunanca düzgün anlamına gelen “ortho” ile diş anlamına gelen “odons” kelimelerinin birleşiminden meydana gelen ortodonti, diş hekimliğinde bir uzmanlık dalıdır. Dişlerin, çene kemikleri üzerinde düzgün bir şekilde sıralanmasını sağlamayı hedefler. Ortodonti tedavisi, kişiyi, hem fonksiyonel hem de estetik açıdan sorunsuz dişlere ulaştırmak üzere planlanır. Çene ile dişler arasındaki uyumsuzluklar, diş çarpıklıkları, diş eksiklikleri, çenedeki kapanış problemleri, çene darlığı, ileri ya da geri çene durumu, çene travmaları gibi rahatsızlıklar ortodontinin alanına girer. Ortodonti; dişlerin karşılıklı diş kemikleri üzerinde kusursuz bir şekilde sıralanmasını engelleyen tüm sorunların teşhisi ve tedavisiyle ilgilenen bir anabilim dalıdır.

Klinik Akademi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Ortodonti Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Muayene

Röntgen ve Kemik Ölçümleri

Planlama

Tedavi Süreci

Operasyon

Anestezi & Operasyon

Sonuç

Mutlu Gülüşler

Detaylı Muayene & Teşhis Aşaması

Dişlerin ağız içinde doğru bir şekilde sıralanmasını sağlamak üzere farklı ortodontik tedaviler mevcuttur. Söz konusu tedaviler genellikle bazı ortodontik aygıtlar aracılığıyla gerçekleştirilir. Sabit ve hareketli apareyler olarak tanımlanan bu aygıtlar sayesinde dişlerdeki mevcut dizilim bozuklukları giderilir. Ortodonti alanında uzmanlaşmış ortodontistler tarafından gerçekleştirilen detaylı muayenenin ardından mevcut problem için teşhis konur. Sonrasında tedavi için hangi tür apareyin kullanılması gerektiğine karar verilir. Bu noktada, problemin türü ve derecesi ile hasta beklentileri bir arada değerlendirildikten sonra uzman hekim tarafından tedavi yöntemi belirlenir ve süreç başlatılır. Sabit aygıtlar halk arasında diş telleri olarak da bilinir. Dişlerin iç veya dış yüzeyine tek tek yapıştırılan braketler dişlerin istenilen yöne doğru hareket etmesini sağlar. Dişler doğru konumlarına ulaşana kadar tedavi devam eder. Tedavi süresince belli aralıklarla hekim kontrolüne gidilir ve braketlerde dişlerin durumuna göre ayarlamalar yapılır.

Yöntem Seçimi & Rutin Muayene

Sabit braketler üretildiği malzemeye göre farklı çeşitlere sahiptir. Metal braketler bu tedavilerde sıklıkla olarak kullanılan sabit aparey çeşididir. Şeffaf braketler ise dişlerin kendi renginde yahut şeffaf olarak üretilir. Dolayısıyla dişler üzerinde metal braketlere göre çok daha az belli olur ve tercih edilir. Lingual braketler ise dişlerin iç yüzeyine yapıştırılan sabit aparey türüdür. Bu apareylerle gerçekleştirilen tedavilerde, tedavi süresince dişlere dışarıdan bakıldığında hiçbir şey görülmez.

Sabit apareylerle yapılan tedavilerde genellikle aylık olarak kontroller gerçekleştirilir. Söz konusu kontrollerde uzman hekim dişlerdeki ilerleyişi analiz eder ve duruma göre braketler üzerinde gerekli ayarlamaları yapar, yerlerini değiştirir. Bu kontroller ve ayarlamalar, bütün dişler hedeflenen konumlarına ulaşıncaya dek devam eder. Ana tedavi tamamlandıktan sonra diş hekiminin önerisi ve yönlendirmesiyle pekiştirme tedavisi uygulanabilir.

Pekiştirme Tedavisi & Sonuç

Pekiştirme tedavisinde amaç ana tedaviyle ulaşılan hedefin zamanla yerinden sapmamasını, dişlerin nihai konumlarında sabitlenmesini sağlamaktır. Pekiştirme tedavisi için de alternatif ortodontik aygıtlar bulunmaktadır. Bunlardan hangisinin kullanılacağına uzman hekim ve hasta karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak karar verir. İkinci grup ortodontik aygıtları oluşturan hareketli apareyler de yine ağızda doğru diş dizilimini sağlama hedefiyle kullanılmaktadır.

Şeffaf plaklar sıklıkla kullanılan hareketli apareylerdendir. İstenildiği zaman takılıp çıkarılabilen bu plaklar sayesinde kişiler tedavi süresince herhangi bir estetik kaygı yaşamaz. Estetik diş telleri olarak da bilinen şeffaf plaklar, ortodontist tarafından uygun görüldüğünde alternatif bir ortodonti tedavi yöntemi olarak kullanılabilir. Çene yapısıyla ilgili problemlerin tedavisinde ise yine çene lastikleri gibi farklı ortodontik tedavi araçlarına başvurulmaktadır.

ortodonti kliniği, ortodonti doktoru, uzman ortodontist, ortodontist, ortodonti diş hekimi, ortodonti tedavisi, soğanlık ortodonti, kartal ortodonti, soğanlık kartal ortodonti, soğanlık ortodonti doktoru, kartal ortodonti doktoru, soğanlık kartal ortodonti doktoru, ortodonti fiyatları, ortodonti tedavisi fiyatları,

Ortodonti Tedavisi Kimlere Uygulanır?

 • Problemli diş dizilimine sahip kişilere
 • Aralıklı dişlere sahip kişilere
 • Diş çarpıklıkları olan kişilere
 • Diş eksiklikleri olan kişilere
 • Sıkışık, gömülü ya da dönük diş problemi olan kişilere
 • Çenede yapısal bozukluk olan kişilere
ortodonti kliniği, ortodonti doktoru, uzman ortodontist, ortodontist, ortodonti diş hekimi, ortodonti tedavisi, soğanlık ortodonti, kartal ortodonti, soğanlık kartal ortodonti, soğanlık ortodonti doktoru, kartal ortodonti doktoru, soğanlık kartal ortodonti doktoru, ortodonti fiyatları, ortodonti tedavisi fiyatları,

Ortodonti Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

 • Kişinin, hem fonksiyonel, hem de estetik olarak sorunsuz dişlere sahip olmasını sağlar.
 • Ortodontik problemlerden kaynaklı çiğneme ve konuşma sorunlarını ortadan kaldırır.
 • Çeneyle ilgili yapısal bozuklukları ortadan kaldırır.
 • Diş aşınmaları ve kusurlu diş dizilimine bağlı çürüme, diş kaybı ve diş eti hastalıklarının önüne geçer.
 • Dişlerin görünümüyle ilgili estetik kaygılar yok edilerek kişilerin özgüvenlerini geri kazanmasına yardımcı olur.

Size Özel Ortodonti Çözümlerimiz İçin;

Ortodonti Tedavisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ortodonti tedavisi sırasında ağrı olur mu?
Ortodontik tedavisi, çeşitli ortodontik aygıtlar kullanılarak gerçekleştirilen tedavileri kapsar. Söz konusu apareylerin takılması esnasında ağrı hissedilmez. Ancak kontroller sırasında yapıla ayarlamalarda ciddi olmayan boyutlarda ve geçici hassasiyetler yaşanması mümkündür.
Ortodonti tedavileri ne kadar sürer?
Tedavi süresi tamamen mevcut probleme ve kullanılacak tedavi yöntemine bağlıdır. Bunun yanı sıra hastanın tedavi süresinde hekim tarafından belirlenen kurallara ne oranda riayet edip etmediği de tedavinin tamamlanma süresini etkileyen unsurlar arasında yer alır.
Ortodonti tedavisi kaç yaştan itibaren uygulanabilir?
Uzman hekimin kemik yapısını uygun bulması halinde her yaştaki hasta için uygulanabilirdir.
Ortodonti tedavisi boyunca kaç kere kontrole gidilir?
Bu tamamen problemin boyutuna ve dişlerin tedaviye yanıt verme hızına bağlı olarak değişiklik gösterir. Uzman hekimler ortodonti tedavilerinde hastayı genellikle 1 ya da 1 buçuk ay aralıklarla kontrole çağırmaktadır.
Diş telleri özel bakım gerektirir mi?
Braketler, yemek artıklarının birikmesi için ne yazık ki elverişli ortamlar oluşturur. dolayısıyla braketlerin çevresi bilhassa özenli ve dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Düzenli fırçalama, diş ipi kullanımı, ara yüz fırçası kullanımı, diş teli tedavi sırasında ağız hijyeninin sağlanması için önemlidir.

Klinik Akademi'nin Alanında Uzman Diş Hekimleri ile Tanışın.

Modern ve güncel diş hekimliği uygulamaları sayesinde günümüzde sağlıklı ve kusursuz görünüme sahip dişlere kavuşmak hayal değil. Diş çarpıklıkları ya da yapısal çene problemlerini hayatınızdan bütünüyle çıkarmak için ortodonti tedavisi desteği alabilirsiniz.

Güncel ortodonti uygulamaları ile dişlerinizin ağız içinde doğru bir şekilde sıralanmasını sağlayın. Böylece hem dişlerinizle ilgili fonksiyonel problemler yaşamayın ve dişleriniz tüm görevlerini kusursuz bir şekilde yerine getirebilsin. Hem de estetik görünüme sahip olsunlar. Böylece çiğneme, konuşma ve tabi ki gülme faaliyetlerinizi özgürce yerine getirin. Dişlerinizle ilgili endişeleriniz yüzünden iş, aile ya da sosyal hayatınızdan ödün vermeyin. Dişlerinizin kusursuzluğu gülüşlerinize ve özgüveninize yansısın.

Diş sağlığı ya da diş estetiği problemlerinizi ertelemeyin. Modern tıbbın imkan verdiği birbirinden etkili ortodonti tedavilerle hayatınızı her anlamda güzelleştirin. Düzgün sıralanmış dişlere ve sağlıklı bir çene yapısına sahip olmak için ortodontistlerden destek alın. Branşında uzman ve tecrübeli diş hekimlerinin kontrolünde gerçekleştireceğiniz ortodonti tedavileri ile ağız ve diş sağlığınıza yeniden kavuşun.

Diş hekimliğinde uzmanlığın, tecrübenin ve hasta memnuniyetinin adresi Klinik Akademi, Kartal ortodonti arayışlarınıza son veriyor. En iyi ortodonti tedavisi yapan doktorlar Klinik Akademi çatısı altında bir aya geliyor. Önleyici, durdurucu ve koruyucu tedavi yöntemleri aracılığıyla ömür boyu estetik ve fonksiyonel dişlere sahip olmanız mümkün hale geliyor. Kendiniz ya da sevdiklerinizin diş problemleri için etkili, kalıcı ve hızlı çözümler Klinik Akademi ile hayatınıza giriyor.

Artık ortodonti tedavilerinden çekinmenize, korkmanıza gerek yok. Alternatif ve birbirinden konforlu tedavilerle günlük hayatınızı etkilemeyecek, estetik kaygılarınıza son verecek tedavi süreçleri mümkün. Bunun için Klinik Akademi’nin uzman ve sizi anlayan hekimleriyle mutlaka tanışın.

Şimdi Klinik Akademi Ailesi’ni ziyaret edin. Soğanlık ortodonti arayışınıza son noktayı koyun. Ortodonti başta olmak üzere her türlü ağız ve diş sağlığı probleminiz için kendinizi en güvenilir diş kliniğinin uzman ellerine teslim edin. Makul ortodonti fiyatları ile ortodontik problemlerinize konforlu, bütçenize uygun, en güncel ve etkili tedavilerle çözüm bulun.

Klinik Akademi’yle hemen iletişime geçin, ortodonti tevdisine dair tüm ayrıntıları, aklınıza takılanları ve ortodonti fiyatları 2021 güncellemeleriyle ilgili bilgi alın.

WhatsApp icon
Whatsapp
Phone icon
Telefon