fbpx

Yavuz Selim Cad. 15-A Soğanlık / Kartal

Protez Diş Tedavisi

protez diş tedavisi, protez diş, protez diş türleri, protez dişler, protez diş kullanımı, kartal protez diş, soğanlık protez diş, soğanlık kartal protez diş,

Protez Diş Tedavisi Nedir?

Çeşitli sebeplere bağlı olarak yaşanan diş kayıpları, modern ve güncel protez diş uygulamalarıyla telafi edilmektedir. Protez diş tedavisi, kaybedilen dişlerin hem fonksiyonel hem de estetik olarak yerlerine konmasını hedefler.

Diş kayıpları dişlerin etrafını saran çevre dokuların da zamanla zarar görmesine sebep olur. Protez diş tedavisi ile dişlerle birlikte çevre dokuların da fonksiyonlarını yerine getirerek varlığını sürdürmesi mümkün hale gelir.

Klinik Akademi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Muayene

Röntgen ve Kemik Ölçümleri

Planlama

Tedavi Süreci

Operasyon

Protez Hazırlık Süreci

Sonuç

Uygulama & Protezlerin Yerleştirilmesi

Detaylı Muayene & Protezlerin Hazırlanması

Protez diş tedavisinin hayata geçirilmesi için öncelikle uzman bir diş hekimi tarafından detaylı muayene gerçekleştirilmelidir. Yapılan muayene ile birlikte hastanın da beklentilerini göz önünde bulunduran uzman hekim ne tür bir tedavinin uygun olduğuna karar verir. Diş protezi uygulamaları tek, birden fazla ya da tüm diş kayıpları için gerçekleştirilebilir.

Farklı diş kaybı sorunlarını gidermek üzere birbirinden farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Söz konusu yöntemler genel olarak sabit ve hareketli diş protezleri olmak üzere iki ana kategoride toplanır. Sabit diş protezi, adından da anlaşılacağı gibi ağız içine yapıştırılarak sabitlenir. Sabit protez tedavisi alan kişinin bu protezleri kendi kendine çıkarıp takması mümkün değildir.

Uygulama & Sonuç

Protezler orijinal dişlerin yahut da implant tedavisiyle elde edilen yapay diş köklerinin üzerine kaplama şeklinde uygulanır. Eğer protezler orijinal dişlerin üzerine yapıştırılacaksa bunun için öncelikle orijinal dişler bir miktar kesilir. Protezler kesilen dişlerin üzerine geçirilerek yapıştırılır. Sabit diş protezleri köprü ya da kuron uygulamasıyla gerçekleştirilebilir.

Hareketli diş protezi; eksik diş sayısına, geçici ya da kalıcı uygulama olmasına, orijinal diş ya da implant diş üstüne uygulanmasına göre kendi içinde; tam protez, parsiyel protez, immediate protez ve implant üstü protez gibi türlere sahiptir. Uygun görülmesi halinde kişiye özel hareketli protez üretimi için ağız ölçüsü alınır ve belirlenen tür ve materyaldeki protez hazırlanarak uygulanır.

protez diş tedavisi, protez diş, protez diş türleri, protez dişler, protez diş kullanımı, kartal protez diş, soğanlık protez diş, soğanlık kartal protez diş,

Protez Diş Tedavisi Kimlere Uygulanır?

  • Tam ya da kısmi diş kaybı yaşayan kişilere
  • Şekil, yapı ya da fonksiyon bozuklukları olan dişlerde söz konusu problemlerin giderilmesi amacıyla
  • Dişlerin biri ya da bir kısmı aşınmaya uğramış kişilere
  • Estetik diş hekimliği uygulamaları doğrultusunda ihtiyaç duyulan kişilere
protez diş tedavisi, protez diş, protez diş türleri, protez dişler, protez diş kullanımı, kartal protez diş, soğanlık protez diş, soğanlık kartal protez diş,

Protez Diş Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

  • Diş eksiklikleri giderilir. Dişler, fonksiyonlarıyla birlikte geri kazanılır.
  • Uzun süreli diş eksiklikleri nedeniyle yanak ve dudak bölgesinde ortaya çıkan yapısal bozukluklar engellenir.
  • Eksik dişlerden kaynaklı çiğneme ve konuşma faaliyetlerindeki aksaklık ortadan kaldırılır.
  • Diş eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkan estetik kaygılar giderilir.

Size Özel Protez Diş Tedavisi Çözümleri İçin;

Protez Diş Tedavisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Protez diş tedavisi kaç seansta tamamlanır?
Protez dişlerin ağız anatominizle bütünüyle uyumlu olması gerekir. Söz konusu uyum, kişinin diş ve diş eti özellikleri, çene yapısı gibi faktörlere bağlı olarak geliştirilir. Bu uyumu sağlamak için ise birden fazla seans gerekecektir. Toplamda kaç seans gerekeceği ise kişiden kişiye ve diş hekimine göre değişiklik gösterebilir.
Protez dişlere alışma süresi ne kadardır?
Ağız anatominizle uyumlu, kaliteli malzemeden üretilen ve başarılı bir şekilde uygulanan dişlere alışma süreniz çok uzun olmayacaktır. Ancak ne olursa olsun ağzınızın içinde orijinal olmayan yeni dişlere tamamen uyum sağlamak için kendinize zaman tanımanız gerekir.
Protez dişlerin ömrü ne kadardır?
Gerekli diş bakımı ve ağız hijyeni sağlandığında protez dişleri uzun yıllar fonksiyon kaybı yaşamadan kullanmanız mümkündür. Düzenli diş hekimi kontrolleri de olası problemlerin erkenden tespit ve tedavi edilmesini sağlayacağı için protezlerin ömrünü olumlu yönde etkiler.
Protez diş bakımı nasıl yapılır?
Düzenli fırçalama ve ağız hijyeninin sağlanması olmazsa olmazdır. Protez dişlere özel fırçalar ve macunların kullanılması da tavsiye edilir. Sabit protezler için özel diş ipleri kullanılmalıdır. Hareketli protezler ise ağızdan çıkarıldığında suyla temizlendikten sonra bir sonraki kullanıma kadar özel solüsyonlu sıvıların içinde bekletilmelidir. Bu şekilde ağız içindeki dokular da korunmuş olacaktır. Ayrıca düzenli hekim kontrolleri de pek çok problemin önceden belirlenip erkenden tedavi edilmesi açısından önemlidir.
Protez dişlerle yemek yemek sorun olur mu?
Hayır. Başarılı bir şekilde uygulanan protez dişlere kısa sürede alıştıktan sonra yemek yerken ya da bir şeyler içerken herhangi bir sıkıntı yaşanmaz.
Protez dişler konuşmayı zorlaştırır mı?
Hayır. Aksine, protez dişler, diş eksikliklerinin sebep olduğu konuşma bozukluklarının giderilmesine yardımcı olur.

Klinik Akademi'nin Alanında Uzman Diş Hekimleri ile Tanışın.

Diş kayıpları artık kaderiniz değil. En güncel diş hekimliği tedavileri sayesinde eksik dişlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde geri kazanabilirsiniz. Protez diş tedavisi ile ağzınızın içindeki fonksiyon kayıplarına da, estetik sorunlara da son verin. Modern ve güncel protez diş uygulamaları sayesinde diş eksikliklerinizi de, özgüven eksiliklerinizi de tedavi edin!

Soğanlık protez diş uygulamalarını başarılı bir şekilde gerçekleştiren kliniklerden biri olan Klinik Akademi ile sağlıklı, fonksiyonel ve estetik görünme sahip dişlere kavuşmanız artık hayal değil. Mesleğinde yetkin ve tecrübeli diş hekimi kadrosuyla Klinik Akademi sizi uluslararası standartlarda sağlık hizmeti, en güncel ve en etkili diş tedavileriyle buluşturmaya hazır.

En iyi protez diş tedavisi yapan doktorlar Klinik Akademi çatısı altında bir arada. Uzman hekimler tarafından planlanan protetik tedavilerle hızlı ve kalıcı çözümlere ulaşın. Çiğneme, konuşma ve gülme faaliyetlerinize özgürlük kazandırın. Özgüveninizi arttırarak daha başarılı ve mutlu bir iş, aile ve sosyal hayata sahip olun. Kartal protez diş tedavisi sunan klinik arayışlarınıza son vererek Klinik Akademi’ye gelin, profesyonel ve konforlu tedavilerle yaşam kalitenizi yükseltin.

Protez diş başta olmak üzere ağız ve diş sağlığınıza dair her türlü problem için etkili çözümlere ulaşmak Klinik Akademi Ailesi ile her zaman mümkün. Mevcut diş probleminize, ihtiyaçlarınıza ve taleplerinize göre size özel olarak planlanan tedaviler aracılığıyla sağlığa ve güzelliğe gülümseyin.

Etkili ve güvenilir tedavilerle birlikte uygun protez diş fiyatları için de Klinik Akademi’nin kapısını çalabilirsiniz. Modern tanı ve tedavi üniteleri, en güncel diş hekimliği uygulamaları, empati ve memnuniyet odaklı hasta ilişkileriyle Klinik Akademi sizi bütünüyle sağlıklı bir ağız ve diş yapısına kavuşturmak için bekliyor.

Şimdi vakit kaybetmeden kliniğimizi ziyaret edin, ağız ve diş sağlığına dair tüm soru ve tedavi taleplerinizi iletin. Protez diş tedavisi ile ilgili detayları ve “protez diş fiyatı 2021 yılı için ne kadar?” gibi soruların cevabını öğrenmek için hemen iletişime geçin.

WhatsApp icon
Whatsapp
Phone icon
Telefon