fbpx

Yavuz Selim Cad. 15-A Soğanlık / Kartal

Endodonti

Kanal Tedavisi
endodonti, endodonti tedavisi, endodonti kanal tedavisi, kanal tedavisi, kanal tedavisi yaptırmak, kanal tedavisi ağrıtır mı, endodonti doktoru, soğanlık endodonti doktoru, kartal endodonti doktoru, soğanlık kartal endodonti doktoru, soğanlık kanal tedavisi, kartal kanal tedavisi, soğanlık kartal kanal tedavisi,

Endodonti Nedir?

İleri teknoloji ve modern tıp işbirliği ile her gün bir yenisi geliştirilen diş hekimliği tedavileri sayesinde ne kadar kötü durumda olursa olsun bir dişi kurtarmak için etkili alternatif yollar mevcuttur. Endodonti, çeşitli sebeplere bağlı olarak ağır biçimde zarar görmüş dişleri kurtarmayı amaçlayan, bunun için kanal tedavisi uygulamasına başvuran bir diş hekimliği branşıdır. Kanal tedavisi temel olarak iltihaplı dişin derinlemesine ve bütünüyle iltihaptan arındırılması ve bu işlem neticesinde ortaya çıkan boşluğun doldurulması uygulamasına verilen isimdir. Kanal tedavisi ihtiyacı, diş çatlakları, kırılmalar, ağır çürük vakaları, yüz travması gibi sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Başarılı bir biçimde gerçekleştirilen kanal tedavisi sayesinde dişleri çevreleyen dokunun enfeksiyon kapması, diş apsesi gibi can sıkıcı problemlere yol açması engellenir. Tedavinin hedefi, diş kaybı yaşanmadan önce problemli dişi tedavi ederek kurtarmaktır.

Klinik Akademi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Endodonti Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Muayene

Röntgen ve Kemik Ölçümleri

Planlama

Tedavi Süreci

Operasyon

Lokal Anestezi & İşlem

Sonuç

Diş Ağrısız Bir Yaşam

Muayene & Lokal Anestezi

Dişlerdeki mevcut probleme göre kanal tedavisinin uygun olup olmadığına karar verecek olan kişi uzman diş hekimidir. Diş hekimi hastanın dişlerini detaylıca muayene ettikten sonra diş kökünün içindeki kanalların ve çevre dokunun durumunu görebilir.

Ancak bundan sonra kanal tedavisinin uygun olup olmadığını kanaat getirir. Eğer diş hekimi problemli diş ya da dişler için kanal tedavisi uygulanması gerektiğine karar verdiyse tedavi aşamasına geçilir. Kanal tedavisi lokal anestezi eşliğinde gerçekleştirilir.

Kanal Tedavisi

Bu sayede hasta, işlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmez. Uygulama, problemli dişin içine bir delik (kavite) açılmasıyla başlar. Bu delikten içeri girilir ve pulpa bölgesi ile sinir dokusu çıkarılır. Bölge, enfeksiyondan arındırılır ve dezenfekte işlemi uygulanır.

Son aşamada işlem sonrası diş kökünde açılan boşluk doldurulur. Bunun için biyouyumlu bir madde kullanılır. Özel bir kauçuk bileşeni olan bu madde insan vücuduyla uyumlu olduğu için herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmaz. Böylece kanal tedavisi tamamlanmış olur.

endodonti, endodonti tedavisi, endodonti kanal tedavisi, kanal tedavisi, kanal tedavisi yaptırmak, kanal tedavisi ağrıtır mı, endodonti doktoru, soğanlık endodonti doktoru, kartal endodonti doktoru, soğanlık kartal endodonti doktoru, soğanlık kanal tedavisi, kartal kanal tedavisi, soğanlık kartal kanal tedavisi,

Endodonti Tedavisi Kimlere Uygulanır?

  • Ağır çürük vakalarında
  • Ciddi boyutlarda diş eti hastalıkları olması durumunda
  • Diş kökünün kırıldığı durumlarda
  • Hasar görmüş pulpa varlığında
  • Yanlış tedavi ve restorasyon işlemleri neticesinde, ihtiyaç duyulduğu taktirde
endodonti, endodonti tedavisi, endodonti kanal tedavisi, kanal tedavisi, kanal tedavisi yaptırmak, kanal tedavisi ağrıtır mı, endodonti doktoru, soğanlık endodonti doktoru, kartal endodonti doktoru, soğanlık kartal endodonti doktoru, soğanlık kanal tedavisi, kartal kanal tedavisi, soğanlık kartal kanal tedavisi,

Endodonti Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

  • Çürümüş ya da hasar görmüş dişlerin kaybedilmesinin önüne geçer.
  • Kişinin, diş kökünde oluşan iltihaplardan ve bu iltihapların neden olduğu ağrılardan kurtulmasını sağlar.
  • Çürümüş ya da hasarlı dişler için geçerli olan olası diş kayıplarına bağlı olarak gelişen estetik kaygıların önüne geçer.
  • Lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir tedavi olduğundan hasta işlem sırasında ağrı hissetmez.
  • Pahalı bir tedavi yöntemi olmadığından ve uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilebildiğinden kişiyi bütçe ve vakit açısından zorlamaz.

Size Özel Endodonti Tedavi Çözümleri İçin;

Endodonti Tedavisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kanal tedavisi kaç seansta tamamlanır?
Problemli dişler temizlendikten ve sinirlerden arındırıldıktan sonra uzman diş hekimi doldurma işlemini hemen yapmaya ya da bir süre bekledikten sonra yapmaya karar verir. Bu karara göre kanal tedavisi bir ya da iki seansta tamamlanır.
Kanal tedavisinden sonra ağrı olur mu?
Kanal tedavisi lokal anestezi altında yapılan bir işlem olduğundan uygulama sırasında ağrı hissedilmez. Ancak tedavi sonrası hafif ağrı ve hassasiyetler yaşanması normaldir. Söz konusu ağrılar genellikle hafif bir ağrı kesiciyle kontrol altına alınabilir. Şiddetli ve dayanılmayacak ağrılar, aşırı hassasiyet ve geçmeyen şişlik gibi durumlar yaşanması halinde uzman diş hekimiyle irtibata geçmek doğru olacaktır.
Kanal tedavisi uygulanan diş ne kadar sürede iyileşir?
Tedavi sonrasında, ilgili diş üzerine baskı uygulandığında hafif ağrı şikayetleri olabilir. Ancak başarılı bir kanal tedavisi söz konusu olduğunda bu şikayetler dayanılmayacak düzeye çıkması beklenmez ve hafif ağrı kesicilerle kontrol altına alabilir. Ağrı şikayetlerinin genellikle bir iki gün içinde kaybolması beklenir.
Kanal tedavisinden sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
İşlemin hemen ardından bir süre herhangi bir şey yenip içilmemelidir. Sert gıdalardan ise bir süre daha uzak durmak gerekir. Ayrıca ağız ve diş hijyenine çok dikkat etmek ve düzenli hekim kontrollerini aksatmamak önemlidir.
Kanal tedavisi tüm dişlere yapılabilir mi?
Eğer dişte madde kaybı aşırı düzeydeyse kanal tedavisi yapılamayabilir. Yine eğer diş, restorasyona izin vermeyecek derecede hasar almışsa tedavi uygulanamaz. Kanal tedavisi için kemik desteğinin de iyi seviye olması gerekmektedir. Tüm bu kriterler ışığında mevcut diş ya da dişlerin kanal tedavisi için uygun olup olmadığına karar verecek olan kişi uzman diş hekimidir.
Kanal tedavisi uygulanan dişin ömrü ne kadardır?
Kanal tedavisi uzman bir diş hekimi tarafından başarılı bir şekilde uygulanmalıdır. Ayrıca uygulama sonrasında ağız ve diş bakımına her zamankinden daha fazla özen gösterilmeli; fırçalama, düzenli kontroller ihmal edilmemelidir. Bu konularda özenli davranıldığı müddetçe kanal tedavisi gören dişler de diğer tüm dişler gibi ağız içinde fonksiyonlarını kaybetmeden uzun yıllar boyunca varlıklarını koruyabilirler.

Klinik Akademi'nin Alanında Uzman Diş Hekimleri ile Tanışın.

Günümüzde uygulanan pek çok modern diş hekimliği tedavi yöntemi sayesinde dişlerinizi fonksiyonlarını kaybetmeden uzun yıllar hatta ömür boyu kullanmanız mümkün hale gelmektedir. Ağır çürük vakalarında uygulanan endodonti tedavisi ile diş kayıpları yaşamadan orijinal, sağlıklı ve estetik görünüme sahip dişlerinizi korumaya devam edebilirsiniz.

Kanal tedavisi olarak da bilinen endodonti uygulamaları ile diş kayıplarını büyük oranda azaltmak mümkün. Uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen bu tedavi sayesinde dişlerinizi kurtarın, gülüşlerinizden ödün vermeyin.

Kartal endodonti branşında başarılı uygulamalarıyla öne çıkan bir kliniğe ev sahipliği yapıyor. Klinik Akademi, uzman ve mesleğinde öncü hekim kadrosu, güçlü teknolojik altyapısı ve konforlu sağlık hizmeti anlayışıyla endodonti ve diğer tüm ağız ve diş sağlığı problemleriniz için etkili ve kalıcı çözümler üretiyor.

Şimdi, Soğanlık endodonti aramalarınıza Klinik Akademi ile son verin; modern tanı ve tedavi üniteleri eşliğinde uluslararası standartlarda sağlık hizmeti almanın keyfini ve güvenini yaşayın. “Endodonti iyi mi?”,  “Yaptırmalı mıyım?”, “Korkmalı mıyım?” gibi soruları geride bırakarak ağız ve diş sağlığınızı emin ellere teslim edin. En iyi endodonti tedavisi yapan doktorların buluştuğu Klinik Akademi Ailesi’yle tanışın, ağız ve diş sağlığı problemlerinizle ilgili tüm korku ve endişeleriniz son bulsun.

Klinik Akademi ile hemen iletişime geçin, uygun endodonti fiyatları eşliğinde kanal tedavisi ihtiyaçlarınızı ertelemeden gerçekleştirin. Sağlıklı ve uzun ömürlü dişlere sahip olmak için problemlerinizi çözüme kavuşturmayı ötelemeyin. Kliniğimize gelerek ağız ve diş sağlığı sorunlarınızı hızlı ve etkili çözümlere kavuşturun.

En güncel tedavi yöntemlerini ve ileri teknolojik tıbbi cihazları kullanarak başarılı ve etkili tedavileri hayata geçiren Klinik Akademi, yeni nesil sağlık hizmeti anlayışının en iyi temsilcileri arasında yer almaktadır.

Siz de edodonti ve diğer tüm diş sağlığı sorunlarınız için hemen Klinik Akademi’nin uzman ve deneyimli ekibine ulaşın. Aklınıza takılan tüm sorular, tedavi talepleri ve endodonti fiyatları 2021 güncellemeleri hakkında bilgi alın. Daha sağlıklı dişlere ve çok daha güzel gülüşlere sahip olmak, diş problemlerini kalıcı olarak hayatınızdan çıkarmak için Klinik Akademi tecrübesine güvenin. Kişiye özel sağlık hizmeti anlayışının, hasta ilişkilerinde konforu ve memnuniyeti önemseyen yaklaşımın tadını sonuna kadar yaşayın.

WhatsApp icon
Whatsapp
Phone icon
Telefon